Türkiye'nin İş Gücü Platformu
” Size ihtiyacı olanların, sizi bulabilmeleri için tasarlandı... „
Şu an ISYAPILIR'da 6,536 adet aktif uzman, 11,620 adet uzmanlık kategorisinde kayıtlıdır.
Hangi İşleri Yapabilirim?

ISYAPILIR platformuna çalışan olarak üye olmak icin elinizden her hangi bir iş gelmesi yeterlidir.  On beşe yakın ana kategoride yer alan uzmanlık alanlarından size en uygun olanları seçerek, siz de bu platform içerisinde yer alabilirsiniz.

Böylece herhangi bir anda, herhangi bir yerde size birinin ihtiyacı olduğunda, ihtiyaç sahibi kişi sizinle iletişime geçebilir; ya da sizin için uygun bir iş ilanı yayınlandığında size epostanız üzerinden haber verilir. Üstelik bu hizmet tamamen ücretsizdir.

Hangi alanlarda iş yapılır?

Tamir

Cep telefonundan bilgisayar tamirine her türlü elektronik ve beyaz eşya tamirat işleri bu kategoride yer almaktadır. Özellikle bilgisayar kullanımının artması ile birlikte, her bölgede bilgisayar tamiri yapabilecek kişilere olan ihtiyaç da artmıştır.
Ayakkabı Tamircisi : Ayakkabıların eskimiş taban köselelerini ve ökçelerini yenileme, boyamasını yapma gibi ayakkabıyla ilgili her tür bakım ve onarım işlerini yapan kimselere verilen ad.


Beyaz Eşya Tamircisi : Beyaz eşyalardaki her tür arıza ve sorunun derecesine göre müşteriyi bilgilendirerek gerekli tamiratı yapan kimselere verilen ad.
Belirli bir markanın teknik servis ve arıza hizmetini verebilecekleri gibi serbest olarak da çalışabilirler.


Bilgisayar Tamircisi : Bilgisayar ve donanımlarını monte eden, gerekli işletim sistemini yükleyen, meydana gelen arızaları tespit ederek bakım ve onarımını yapan kimselere verilen ad.


Cep Telefonu Tamircisi : Cep telefonu donanımlarını monte etme, uygulama ekleme, format atma gibi işlemlerin yanı sıra; meydana gelen arızaları tespit ederek bakım ve onarımını yapan kimselere verilen ad.


Oto Motor Tamircisi : Otomobil, kamyon, otobüs gibi motorlu araçlarda motorun yakıt, ateşleme, soğutma, yağlama ve subap sistemi, güç aktarma organları, ön düzen, fren ve direksiyon sistemlerinde meydana gelen arızaları gideren, aydınlatma ve ikaz donanımlarının bakım ve onarımını yapan kimselere verilen ad.


Saat Tamircisi : Kol, cep, masa, duvar, pano, meydan ve duvar saati gibi her türlü mekanik, elektrikli ve elektronik saatlerin tamir ve bakımını yapan kimse.
Onarılmak üzere getirilen bozuk saati, çeşitli aletler kullanarak parçalarına ayırır, kırık ya da bozuk parçayı belirler ve düzeltir, gerekirse yenisini takar, saatin parçalarını temizler, yağlar, parçaları birleştirir ve saati ayarlar, yaptığı onarım işleminin maliyetini belirler.


Televizyon Tamircisi : Televizyon tamir işlerini yapan kimselere verilen addır.
Mesleğin eğitimi yeterli müracaat olması durumunda tüm mesleki eğitim merkezlerinde, çeşitli özel ve kamu kuruluşlarının düzenledikleri kurslarda verilmektedir. Ayrıca, Endüstri Meslek Liseleri ve Teknik Liselerin Elektronik bölümlerinde, radyo ve televizyon tamirciliği eğitimi verilmektedir.
Radyo-televizyon tamir atölyelerinde, tamir ve bakım servislerinde çalışabilecekleri gibi bu alanda imalat, bakım ve onarım servisi kurabilirler.


DiÄŸer :