Türkiye'nin İş Gücü Platformu
” Size ihtiyacı olanların, sizi bulabilmeleri için tasarlandı... „
Şu an ISYAPILIR'da 6,530 adet aktif uzman, 11,615 adet uzmanlık kategorisinde kayıtlıdır.Kullanıcı:
#17162: Murat Zengin Dasaudi
Murat ZENGİN
Şikayet Bildir

İş Yapılır Puanı: (Nedir?)
5

Son Giriş:
03 Kasım 2012 Cumartesi, 10:33

Profil Türü:
Çalışan

Uzmanlık alanları:
Müzisyen
  Bestekar, Aranjör
Dublaj Sanatçısı
  Seslendirmen, Jingle Vokalist, Aranjör
Tasarımcı
  Kurumsal Simge , Logo ve İşaretçi
Reklam Uzmanı
  Prodüksiyon, Metin Yazarlığı, Lansmaner
• Eğlence, Müzik, Sanat
  Sunucu, Dj, Tonemaister, Program Yapımcısı

Meslek:
Producer & Voiceover
Üniversite

Şehir:
BURSA

İlçe:
Osmangazi

Hizmet Bölgesi:
Tüm Türkiye

Doğum Tarihi:
05 Ağustos 1975

Üyelik Tarihi:
29 Kasım 2011

Ortalama Ücreti:
200 TL / saat

2683 kez görüntülendi
Tanıtım

 

5 Ağustos… 16:00

 Yaz her zamankinden biraz daha sıcak. Ama asıl sıcaklık bu dünyaya selam diyebilmekmiş. Yıllar aslında bana bu işi nasıl yapacağımın sinyallerini daha ufak yaşta vermeye başladı desem tam yeridir. Daha 5 yaşındayım. Bursa’nın şirin yerlerinden bir semt; Şible, YEŞİL. Yemyeşil bi şehrin geniş sokaklarında arkadaşlarım (şimdilerde özlenen) bilye, gazoz kapağı, kuka, 9 taş vb. gibi oyunları oynarken ben, nerede teneke, leğen, tencere kapağı varsa bulup hepsini önüme dizip, sonra da iki sopa parçası bulup onlarla ismini bile bilmediğim notaları ritim halinde çalmaya başlardım. Herkesin gözü “ne yapıyor bu çocuk?” edasıyla beni süzse de ben yaptığım şeyden çok zevk alarak yapıyor ve eğleniyordum.

İlkokulda şiir törenlerinde, piyeslerde ve şarkı okumalarında nedense kendimi hep sahnede bulmuşumdur. Bir bakmışsınız sahne mikrofonunun başında , “daha dün annemizin…” diye başlayan şarkıyı söylüyorum, sonrası alkış kıyamet. Benim bu yeteneğimi fark eden en değerli hocam, beni Bursa Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosuna yazdırmaya ve sahne sanatları hakkında pedagojik bir eğitimin başlangıcına attı. Çok ta iyi yaptı saygı ve sevgimle öpüyorum. Hem okul, hem tiyatro benim için çok iyi bir gelişimdi. Derken o dönemlerde özel radyoların başladığı en parlak dönemdi.

TRT radyoları çocukluğumuzun ister istemez tekeliydi. Sevgili Halit Kıvanç üstatlarla büyüdük desem yeridir. Özentimizde bundandır. Özel radyoların yaygınlaşmasıyla kendimi okul – tiyatro ve radyo üçgeninde buluverdim. Lise yıllarında okulun radyo kolu başkanı olmam bu yüzdendir. Tiyatro eğitimimi radyo uğruna yarıda bırakarak radyonun çekici, büyüleyici ve gizemli atmosferinde buluverdim kendimi. Okulla birlikte radyodaki çalışmalarım herkes tarafından taktir ediliyordu.

Radyo.  Ne büyük bir mecradır.  Her bir köşesi ayrı bi hayattır.  Bence radyonun beyni dediğimiz “PRODÜKSİYON” benim için tek hedef olmuştu. 1995 yıllarıydı. Tonemaisterlikten producer’lığa geçişimin kutlamasını arkadaşlarımızla yapıyorduk. Benim hayatımın ilk adımı idi. Seneler geçtikçe yaptığımız işler, içinde bulunduğumuz projeler, Yapım Şirketleri, Müzik Prodüksiyon Şirketleri, Reklam Ajanslarıyla gerçekleştirdiğimiz sağlam yapımlarla yolumuza hala devam ediyoruz. Aynı ilk günkü gibi hırslı ve kararlı bir şekilde. Neticede o yıldan, bu yıllara uzun yol kat etmişim. Bu uğurda yanımda olan tüm saygıdeğer dostlarıma ve aileme sonsuz teşekkürler.

 


Kareler [ Kaydet ] (30 Kasım 2011 Çarşamba, 00:13)
Kayıt Sırası [ Kaydet ] (30 Kasım 2011 Çarşamba, 00:14)
Rec [ Kaydet ] (30 Kasım 2011 Çarşamba, 00:15)
Gitarcı [ Kaydet ] (30 Kasım 2011 Çarşamba, 00:15)
Piyanist [ Kaydet ] (30 Kasım 2011 Çarşamba, 00:15)
Duru bir başlangıç [ Kaydet ] (30 Kasım 2011 Çarşamba, 00:16)
Artizim Ben :) [ Kaydet ] (30 Kasım 2011 Çarşamba, 00:16)
Paylaşımlar
Gösterim Şekli: Hepsi | Soru | Haber | Duyuru | Tanıtım | Eleman İlanı | Genel
Arama Kriteri:   X

Takip Ettiği Kişilerin Son Aktiviteleri
 
Teklifleri ( çalışan özelliği varsa çıkmalı )
İlanları (işveren özelliği varsa çıkmalı)
Yaptığı İşler (çalışan özelliği varsa çıkmalı)
İlgilendikleri